Działamy nieprzerwanie od 1988 roku.

Jesteśmy jedną z większych polskich firm w branży, a nasze ponad trzydziestoletnie doświadczenie doceniają zarówno polscy jak i zagraniczni inwestorzy.

Nasi klienci to deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty oraz instytucje publiczne.
Zapewniamy obsługę w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Projektujemy budynki mieszkalne, biurowe, hotelowe, a także użyteczności publicznej, w tym galerie handlowe, budynki przemysłowe, obiekty sportu i rekreacji oraz budynki administracji publicznej.

Wspomagamy naszych klientów w procesie decyzyjnym związanym z zakupem terenu inwestycyjnego, opracowujemy studium możliwości jego zagospodarowania, przygotowujemy dokumentację projektową i dopełniamy w imieniu naszych klientów wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W trakcie budowy pełnimy nadzór autorski aż do uzyskania przez inwestora zgody na użytkowanie obiektu.


Historia

Założycielami spółki dziś funkcjonującej pod nazwą FS&P Arcus byli Zbigniew Babiński, Andrzej Fajans, Zofia Fajans i Mariusz Ścisło. Od momentu powstania funkcję prezesa zarządu pełnił Andrzej Fajans, a od jego śmierci w 2001 roku za sterami spółki stoi Mariusz Ścisło, od 2012 roku także prezes SARP, nagrodzony statuetką Herkules Roku 2018 BUILDER AWARDS.

Na warszawskim Gocławiu, gdzie od 1999 roku mieści się nasza siedziba, zaprojektowaliśmy na przestrzeni lat kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, m.in. osiedla Orlik 3 – 115, Jantar, Wilga, Adria, Iskra, a kolejne projekty są w trakcie realizacji.

Przyczyniliśmy się do przeobrażenia części niegdyś przemysłowej i zaniedbanej warszawskiej dzielnicy Wola w bardzo atrakcyjną lokalizację zarówno dla biznesu jak i mieszkańców, projektując biurowce Karolkowa Business Park i Concept Tower, za które otrzymaliśmy w 2012 roku wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik Builder „Budowlana firma roku” w kategorii „Architekci” oraz Metropoint Office, a także budynki mieszkalne Grzybowska 85 i Metropoint Apartments przy ulicy Karolkowej.

Jednymi z ostatnio zrealizowanych projektów są dworzec kolejowy PKP Warszawa Zachodnia i kompleks biurowy West Station, wyróżniony tytułem i statuetką TOPBuilder 2018 oraz Kompleks Miejski Rondo Wiatraczna, który otrzymał TOPBuilder 2019.

Sięgając pamięcią wstecz, warto wspomnieć o różnorodnych projektach, które wyszły z naszej pracowni, jak budynek PWPW, pływalnia w Brzegu, Urząd Patentowy RP, Ratusz Targówek, Centrum Handlowe Promenada czy Centrum handlowo – rekreacyjne w Nowosybirsku.