top of page

Studio Mokotów

 
 

Rok

2017

Inwestor

Dom Development S.A.

Lokalizacja

Powierzchnia sprzedaży

Warszawa

20 100 m2

Zespół projektowy

Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Anna Makara, Arkadiusz Janowicz, Justyna Borowska, Karolina Piaścik, Joanna Witkowska, Ewa Karkowska

Opis

Inwestycja Studio Mokotów to przykład na udane połączenie wysokich funkcjonalnych i jakościowych wymagań inwestora z ideą architekta. Bardzo ważne okazało się też fachowe wsparcie ze strony generalnego wykonawcy.
Ideą było połączenie typowej architektury mieszkaniowej z elementami street artu. Wybór padł na jednego z czołowych artystów tego nurtu, katalończyka El Kenora, który został zaproszony do współpracy przy projekcie.
Elewację ozdobiły grafiki jego autorstwa. Każda grafika została „pocięta” na pionowe fragmenty, które następnie umieszczono na szklanych podświetlonych żyletkach zawieszonych na fasadzie. W ten sposób uzyskano efekt dynamicznie składającej się całości, pojawiającej się pod określonym kątem.
Na fasadzie zastosowano także dekoracyjne elementy z cegły w przyziemiu budynku oraz na loggiach w postaci ażurowych ścianek.
Szczególną uwagę poświęcono otoczeniu inwestycji i formom małej architektury wokół budynku, na których również pojawia się motyw przewodni grafiki.

bottom of page